Київ у диму: повітря погіршилося через спеку та пожежі

Київ у диму: центр міста затягнутий густим смогом від пожеж і спеки

У Києві фіксують погіршення якості повітря. У деяких районах індекс якості перевищує норму.

Про це повідомило джерело. У відомстві радять зачинити вікна та обмежити перебування на вулиці.

Причини та рівень забруднення

Станом на 09:30 зафіксовано підвищену концентрацію приземного озону та пилу. Це пов’язано зі спекою, пожежами після атаки в ніч проти 2 липня та відсутністю вітру, — пояснили у відомстві.

Найскладніша ситуація з якістю повітря спостерігається в окремих районах міста. Місцями фіксують червоний — шкідливий рівень забруднення з індексом до 190.

Такий рівень забруднення повітря в місті може спричинити дискомфорт у людей із захворюваннями легенів, таких як астма, у людей із серцевими захворюваннями, у дітей та у літніх людей, — зазначає джерело.

Нагадаємо, у Києві та Вишгороді зафіксовано суттєве погіршення стану повітря, на яке через запах гару активно скаржаться місцеві мешканці. За даними джерела, столиця опинилася на 68-му місці у світовому рейтингу з індексом забруднення 54 при нормі 50, що класифікується як середній рівень.

Еколог Олександр Соколенко та ДСНС пояснюють ситуацію кількома факторами: наслідками пожеж після обстрілів, займаннями в екосистемах, зокрема локальною пожежею у Чорнобильській зоні, та фотохімічним смогом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *